COVID-19 Пільги для бізнесу. Закон прийнято

Шановні колеги, прошу вас звернути увагу на дану інформацію

Верховна Рада на позачерговому засіданні 17 березня ухвалила за основу та в цілому закон про внесення змін до Податкового кодексу та інших законів про підтримку платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання COVID-19.

За відповідне рішення проголосувало 359 народних депутатів.

Закон передбачає першочергові податкові кроки, спрямовані на підтримку підприємців у форс-мажорних обставинах.

Серед іншого,

  • тимчасово бізнес звільняється від сплати ЄСВ
  • скасовуються основні штрафи за порушення податкового законодавства та відтерміновується обов'язкове впровадження реєстраторів розрахункових операцій (РРО).

Так, з 1 березня по 30 квітня: звільняються від сплати ЄСВ всі фізичні особи підприємці, а також ті особи, хто займається незалежною професійною діяльністю.

Тимчасово скасовуються штрафи та пеня за несвоєчасну або неповну сплату ЄСВ, а також несвоєчасне подання звітності по ЄСВ.

Скасовується податок на комерційну нерухомість та землю.

Крім того, бізнес звільняється від основних штрафів та пені за порушення податкового законодавства з 1 березня по 31 травня.

Ця норма не буде стосуватися порушень по сплаті ПДВ, акцизів та ренти.

  • На 3 місяці відтерміновується обов'язкове введення РРО для всіх категорій «спрощенців».
  • Запроваджується тимчасовий мораторій на нові документальні та фактичні податкові перевірки та продовження початих.
  • Також внесені зміни щодо мораторію на не податкові перевірки бізнесу до 31 травня.

Крім того, передбачається кілька пільг для громадян, які звільняються від штрафів та пені за прострочення виплат по споживчим кредитам з 1 березня по 30 квітня.

На цей же період для громадян запроваджується допомога для тих, хто захворів на коронавірус чи знаходиться на самоізоляції.

17 березня Верховна Рада зібралась на позачергове засідання для розгляду питань, пов'язаних із поширенням коронавірусу в країні.

На порядку денному законопроекти щодо протидії спалаху СOVID-19. Проект вказаного закону № 3220 з поданням Комітету був отриманий 16 березня 2020 року.

Поле "E-mail" не заповнене